Animax Crushed – żwirek, który się nie kończy

Kiedy firma specjalizująca się w Technologiach Odnawialnych Źródeł Energii „bierze się” za żwirek dla kotów….

Czy to może się udać?

Doran Group – właściciel Animax Bedding – zajmuje się wykorzystywaniem biomasy na cele energetyczne.

Jak sami o sobie piszą

Naszym Klientom dostarczamy nie tylko gotowe rozwiązania w zakresie technologii, ale przede wszystkim służymy kompleksowym doradztwem w zakresie projektowania i budowy kotłowni, zakładów produkcji pelletu oraz produkcji podściółki pelletowej, zakładania plantacji roślin energetycznych oraz ogólnego wykorzystywania potencjału biomasy.”

No i w tym momencie nabiera to sensu 😉

Oferta marki skupia się na czterech rodzajach ściółki – Animax Farm (dla drobiu), Animax Horse (dla koni), Animax Pets (dla zwierząt domowych) oraz Animax Cats Crushed (dla kotów)

Tym ostatnim typem ściółki zajmiemy się w tej recenzji.

Produkt został stworzony specjalnie dla delikatnych łapek kotów! Dzięki zmniejszonej, kruszonej frakcji (4mm) jest niezwykle delikatny . Został wykonany wyłącznie z naturalnych surowców, posiada delikatny drzewny aromat. Mnie pierwsze co się skojarzyło to nowe drewniane meble albo drapak dla kota 😉

Producent deklaruje, że właściwości absorpcyjne tego żwirku wynoszą nawet 400% względem wagi. Nie wiem, jak to sprawdzić, zmierzyć… ale mam wrażenie, że jest to żwirek który się nie kończy…

Sprawy kuwetowe moich chłopaków można określić hasłem „całe życie na bentonicie” .. z krótkimi epizodami na testy żwirków naturalnych.

Wprowadzając do kuwety tak odmienny produkt od tego co koty mają na co dzień zawsze wrzucam na początek dosłownie garść nowego żwirku do tego czego aktualnie używają.

Tak było również w tym przypadku. Stopniowo zwiększałam udział nowej podsypki w kuwecie. Na etapie mieszania zauważyłam znaczny wpływ żwirku drewnianego na wydajność całej mieszanki.

Przed kuwetą znajdowałam w zasadzie tylko drobinki standardowego żwirku i naprawdę ani jednej granulki drewna.

Po etapie przejściowym umyłam dokładnie kuwetę i zasypałam w całości testowanym produktem. W pokoju ponownie zapachniało nowymi meblami. Nie jest to zapach drażliwy dla człowieka, dla kota wydaje mi się, że również. W dodatku po kilku dniach przestał być całkowicie wyczuwalny.

Dla mnie super – od jakiegoś czasu ze względu na epizody alergiczne Łaciatego unikam sztucznie perfumowanych żwirków. Tutaj sam zapach wynika po prostu z surowca który został użyty do produkcji.

Podczas testowania Gibo nie miał żadnych reakcji alergicznych – co najczęściej objawiało się u niego nadmiernym wylizywaniem się.

Tak jak pisałam wcześniej – dla mnie jest to żwirek który się nie kończy! Wybierałam grudki z kuwety a jego nie ubywało. Magia!

Podczas testów żwirków bardzo ważnym kryterium jest dla mnie pochłanianie zapachów.

Chociaż chłopaki są na barfie i ich kuwetowe sprawy nie mają intensywnych zapachów… mimo wszystko kuweta to nie perfumeria.

W wielu żwirkach wybierając zbrylone grudki po prostu człowiek czuje, że mimo wszystko ma do czynienia z moczem.Tutaj również dzieje się po raz kolejny magia. Nie czuć kompletnie nic.

Zapachy z grubszych spraw również pochłaniane są rewelacyjnie.

Mam jedną uwagę, jedno małe ale.. zbrylanie nie jest idealne.Grudki potrafią się rozpadać podczas wybierania, lub na łopatce. Ale może to wynikać, że specyfiki produktu. To moja pierwsza styczność ze żwirkiem drewnianym. Więc nie mam tutaj porównania.

Kompletnie dla mnie nieistotną cechą żwirków jest to czy wynosi się on z kuwety. Po prostu.. po domu jeździ robot sprzątający i to on ma sobie radzić z tym co wypadnie, co kot rozniesie. Ale wiadomo, że robot nie dojeżdża wszędzie.

W najbliższej okolicy kuwety podczas stosowania mixu czy podsypki drewnianej solo nie znajdywałam wyniesonych frakcji animaxu.

Pozwalam sobie o tym wspomnieć, gdyż jednak dla wielu kocich opiekunów jest to dość istotny fakt.

Jeszcze jeden plus – ten żwirek nie pyli, pomimo drobnej frakcji i wielu małych elementów nic nie unosi się w kuwecie podczas korzystania z niej kotów czy też podczas wybierania nieczystości.

Więcej o tym niezwykle ciekawym produkcie możecie dowiedzieć się na https://ecobedding.pl/pl/dla-zwierz%C4%85t-domowych/27-animax-cats-crushed-torba-7l-1l-5906660129042.html

*Recenzja powstała w ramach testowania produktów na potrzeby Plebiscytu Sfinksy https://sfinksy.pl/

Dodaj komentarz