Bio tacki od Renske

Renske Natural Animal Nutrition powstało ponad 25 lat temu w Holandii z czystej miłości do psów i kotów. Pani Renske i jej małżonek chcieli mieć pewność, że podają swoim zwierzętom to co najlepsze.

Renske stosuje innowacyjny proces produkcji, który pozwala zachować pełną świeżość wszystkich składników organicznych, a tym samym utrzymać na niezmienionym poziomie cenne wartości odżywcze zawarte w świeżym mięsie i warzywach. Składniki są lekko parzone na parze, a następnie pod wysokim podciśnieniem szczelnie zamknięte w aseptycznym opakowaniu pod hermetyczną folią spożywczą. W ten sposób bez użycia środków konserwujących, bez potrzeby przechowywania w lodówce, czy w zamrażarce karma utrzymuje świeżość przez wiele miesięcy, a zawarte w karmie składniki zachowują wszystkie wartości odżywcze świeżego mięsa i warzyw. Karmy Renske produkowane są w jednej z najnowocześniejszych linii produkcyjnych w Europie, a cały proces ich wytwarzania poddawany jest rygorystycznej kontroli sanitarnej i jakościowej na każdym etapie produkcji.
Firma Renske w codziennej działalności stosuje proekologiczne rozwiązania od pro-ekologicznej nowoczesnej linii produkcyjnej, poprzez stosowanie wyłącznie ekologicznie czystych surowców spożywczych oraz w pełni degradowalnych opakowań do hybrydowych środków transportu.

Marka w swojej ofercie ma szeroką gamę karm dla psów i kotów. Do testów otrzymałam.. to znaczy koty otrzymały dwa smaki karmy z serii Bio – kurczak oraz wołowina

Są to tacki o pojemności 85g a sama karma ma konsystencję przyjemnego pasztetu. Dzięki tej formie idealnie nadaje się do podania na maty spowalniające jedzenie. Zapach jest bardzo neutralny, mało intensywny.

Bio wołowina

Skład: wołowina organiczna (płuco, serce, wątroba) (91%), siemię lniane organiczne (6%), minerały.

Dodatki dietetyczne (na kg): witamina D3 100 IU, monohydrat siarczanu cynku 14 mg, tlenek manganu 1 mg, pentahydrat siarczanu miedzi 0.5 mg, tauryna 300 mg, bezwodny jodan wapnia  0.5 mg.

Składniki analityczne: surowe białko (9.5%), surowe oleje i tłuszcze (5.5%), surowy popiół (2%), surowe włókno (0.2%), wilgotność 82%. 

Bio kurczak

Skład: kurczak organiczny (skrzydełka, szyjki, wątróbki, tuszki) (85%), indyk organiczny (skrzydełka, szyjki, tuszki) (6%), siemię lniane organiczne (6%), minerały.

Dodatki dietetyczne (na kg): witamina D3 100 IU, monohydrat siarczanu cynku 14 mg, tlenek manganu 1 mg, pentahydrat siarczanu miedzi 0.5 mg, tauryna 300 mg, bezwodny jodan wapnia  0.5 mg.

Składniki analityczne: surowe białko (9.5%), surowe oleje i tłuszcze (5.5%), surowy popiół (2%), surowe włókno (0.2%), wilgotność 82%.

Teoria już była, więc teraz najważniejsze. Czy koty jadły, jak reagowały, czy im smakowało?

Karma, ze względu na konsystencję pasztetu idealnie nadaje się do podawania jej na matach spowalniających jedzenie. I w tym przypadku to bardzo dobra forma podania ponieważ koty uwielbiają serię bio. Nie raz miałam problem aby odpowiednio karmę wpracować w matę – już zaczynała znikać!

Gdyby ktoś zadał mi pytanie – kurczak czy wołowina – nie potrafiłabym odpowiedzieć, który smak koty bardziej lubią. Naprawdę każdy został dokładnie wylizany.

To nie była pierwsza moja styczność z tymi tackami, koty również poznały je ponad rok temu. Podczas testów podawałam chłopakom tą karmę pod moim nadzorem – to znaczy kiedy byłam w domu, kiedy mogłam obserwować jak jedzą. Starałam się również zwrócić uwagę na jakieś nieprawidłowości czy też rewolucje w kuwecie. Nie pojawiło się nic co mogło by mnie zaniepokoić.

Jedyne do czego ja mogę się przyczepić to tradycyjnie mała pojemność tacek. A może inaczej – brak większych gramatur. Dla mnie 85 g na trzy koty nawet na jeden posiłek to po prostu za mało.

Dziękuję polskiemu dystrybutorowi Premium4Animals za możliwość testów i podzielenia się z Wami moimi odczuciami odnośnie serii Bio. Te tacki napewno zostaną z nami na stałe jako doskonałe urozmaicenie diety chłopaków.

Dodaj komentarz