Calitti żwirek betonitowy

Co dla właściciela kota oprócz wyboru najlepszej karmy jest szczególnie istotne?

Odpowiedź jest oczywista – wybór odpowiedniego żwirku! Wiele właścicieli mruczków od razu kieruje swój wybór na produkt którego chyba na rynku jest najwięcej – żwirek betonitowy.

Dla mnie również był to “pierwszy wybór”. Przez ten czas kiedy mam koty przeszłam przez wiele marek szukając ideału. Od kiedy po domu jeździ robot sprzątający kwestia wynoszenia się żwirku z kuwety na kocich łapkach przestała być dla mnie istotna. Obecnie dla mnie żwirek idealny musi przede wszystkim bardzo dobrze pochłaniać nieprzyjemne zapachy oraz bardzo dobrze się zbrylać. Dodatkowym atutem będzie dla mnie brak pylenia oraz drobna granulacja. Z swojego doświadczenia wiem, że żwirki które mają grubszą granulację może i mniej wynoszą się na kocich łapkach z kuwet, ale mają za to poważny problem ze zbrylaniem się, tworząc błoto na spodzie kuwety. Nie mam większych wymagań co do zapachu, perfumowania żwirku.

Żwirek Catlitii Strong występuje w dwóch wersjach bezzapachowej oraz lawenda. Producent nas zapewnia, że :

Calitti® STRONG™:

  • Zbryla się w mocne i trwałe bryłki.
  • Eliminuje brzydkie zapachy.
  • Nie przywiera do kuwety.
  • Delikatny dla łapek.
  • Mniej się roznosi z kuwety.

Czy żwirek spełnił moje oraz kotów oczekiwania??

Z pewnością tak! Przede wszystkim w 100% spełnił moje wymaganie numer jeden- to znaczy pochłanianie nieprzyjemnych zapachów. Radzi sobie z tym naprawdę dobrze. Tak jak deklaruje producent bardzo dobrze się zbryla tworząc mocne, zbite grudki. Mamy tutaj dość drobną, ale nie jednolitą granulację – są granulki mniejsze, niemal jak ziarenka piasku ale też większe. Jak jest z wynoszeniem się z kuwety – tak jak pisałam w domu jeździ robot i z tego względu nie zwracam na to uwagi. Owszem, coś się tam pod kuwetą znalazło zawsze, ale moje chłopaki mocno i intensywnie zakopują swoje skarby. Żwirek bezzapachowy jest naprawdę bez zapachu a wersja lawendowa kompletnie nie drażni mojego nosa ( a zapachu lawendy szczerze nie lubię).

Żwirek bez wad?

Niekoniecznie…. dla mnie minusem jest pojemność opakowania – żwirek występuje tylko w 5 litrowych workach. Jest to z kolei idealne pojemność dla osoby mającej jednego kota – starcza na jednorazowy zasyp dużej kuwety. Osoba posiadająca więcej niż jednego kota zazwyczaj zamawia żwirek przez internet w większych ilościach. Jednak przed napisaniem tego wpisu zrobiłam małe internetowe poszukiwania i zauważyłam, że w kilku sklepach żwirek jest dostępny w korzystnych pakietach.

Sprawdźcie koniecznie czy produktu od Catlitti nie ma w sklepie w którym zazwyczaj robicie kocie zakupy.

Dodaj komentarz