Dr. Berg dla kotów

Karmy marki Dr. Berg poznałam pierwszy raz ponad rok temu. Był to czas, kiedy całkowicie wyeliminowałam z kociej diety karmy suche, stawiając tym samym w ich żywieniu na mokre, wysokomięsne puszki z kategorii premium.

Co mnie wtedy skusiło? Chyba to, że sam Dr med. wet. Gregor Berg to ekspert i pasjonat zdrowego żywienia psów oraz kotów, który sam tworzy receptury karm swojej marki.

Dzięki polskiemu dystrybutorowi Premium4animals mogłam ostatnio doskonale zaznajomić się z nowym składem karm mokrych dla kotów

W ofercie znajdziemy dwa smaki z serii Felikatessen:

  • kurczak i łosoś – skład: kurczak- mięso mięśniowe, serce, wątroba 60%, łosoś- czyste mięso mięśniowe 15%, substancje mineralne 1%, olej rzepakowy 0,5%
  • indyk i kaczka – skład: indyk- mięso mięśniowe, serce, wątróbka 60%, kaczka- serce, żołądek 15%, substancje mineralne 1%, olej rzepakowy 0,5%

Felikatessen to karma bardzo mokra i wilgotna z dużą ilością galaretki, którą koty wprost uwielbiają. Zdecydowanie właśnie ta galaretka wpływa na smakowitość karmy. W poprzedniej wersji karma miała formę musu / pasztetu. Tutaj mamy typową mielonkę. Jak dla mnie – i co najważniejsze dla kotów – zmiana na duży plus.

Ciężko mi powiedzieć, który smak koty lubią bardziej. Za każdym razem zawartość talerzyka znikała w trybie ekspresowym.

W ofercie marki jest również jeden smak z serii Pro-Schonkost – łosoś – jest to karma weterynaryjna, polecana dla kotów z problemami układu trawiennego, z dolegliwościami trzustki oraz wątroby. Karma ta posiada obniżoną zawartość tłuszczu oraz białka, jest również bogata w składniki mineralne. Pomimo składu skomponowanego pod konkretne potrzeby oraz problemy, karmę bez problemu można podawać kotom, którym nic nie dolega.

Mokre karmy “z Berga” to nie wszystko, marka ma w swojej ofercie, coś co jest absolutnie genialne!

Przysmaki – love treats – liofilizowane piersi z kurczaka z kocimiętką oraz liofilizowane żołądki z kurczaka również z dodatkiem kocimiętki.

To są smaczki, do których koty chcą się dostać nawet gdy plastikowy słoiczek jest zakręcony i z pewnością jest to zasługa dodatku jakim jest kocimiętka.

Żołądki z kurczaka są dość twarde i w zależności od partii produkcji mogą się trafić kawałki większe lub drobniejsze.

Piersi z kurczaka z kolei są bardzo delikatne, z łatwością można je pokruszyć pod palcami, dzięki temu również doskonale sprawdzają się jako tak zwane dosmaczacze – kiedy kocia szlachta kręci nosem przy jakiejś puszcze.

U nas również smaczki idealnie sprawdziły się w sylwestrową noc – rozsypane, rzucane po podłodze, zajęły kociaki podczas wystrzałów minimalizując stres.

Karmy i smaczki Dr. Berg to taki mój pewniak, produkty do których zawsze chętnie wracam. Boli mnie jedynie fakt, że w serii Felikatessen są dostępne tylko dwa smaki w puszkach po 200g. Ale z drugiej strony taka puszka to pojemność idealna gdy ktoś ma mniej niż trzy koty.

Dziękuję sklepowi Premium4Animals – to były bardzo pyszne testy !

Dodaj komentarz