Odor Solution od Vet Expert

Markę Vet Expert kojarzy chyba każdy właściciel czworonoga który choć raz był ze swoim pupilem w gabinecie weterynaryjnym.

Zespół VetExpert tworzy wysokiej jakości testy diagnostyczne, produkty pielęgnacyjne, diety weterynaryjne i suplementy. Sięga po nie tysiące lekarzy weterynarii, hodowców i opiekunów zwierząt w ponad 20 krajach”

Firma ma w swoim portfolio szereg produktów których działanie zostało udowodnione poprzez testy oraz badania naukowe.




W ramach testowania produktów w Plebisccie Sfinksy skupimy się dziś na preparacie Cat Odor Solution.

Jak sam producent obiecuje produkt ma trwale i skutecznie eliminować nieprzyjemne i uciążliwe zapachy kotów (również tych niekastrowanych kocurów – polecany do stosowania w hodowlach). Ma być również bezpieczny dla kotów, nie powodować niepożądanych reakcji. Jego formuła została opatentowana, jest nietoksyczna dla środowiska naturalnego.

Jeśli chodzi o takie produkty jestem troszkę nieufna, podchodzę do nich z wielkim dystansem. Wiele produktów dostępnych na rynku zamiast eliminować zapach po prostu „przykrywa go”. Silne naperfumowanie sprawia dyskomfort człowiekowi…a co musi wtedy czuć kot. Dodatkowo preparat z czasem się ulatnia a nieprzyjemny zapach którego miało przecież nie być zostaje.

Ale ja lubię robić wiele rzeczy na przekór… więc zdecydowałam się na testy tego preparatu. Pierwsze jego zastosowanie było… dość nieoczekiwane.

Wyjechałam na Święta bez swoich chłopaków do domu gdzie przebywają inne zwierzęta- zarówno koty jak i psy. Procedura powrotu do domu wygląda tak, że pierw zrzucam z siebie ubrania, idę się myć, przebieram. Dopiero potem witam z moim domownikami. Mimo to, chłopaki po zastosowaniu tych procedur czuły się dość nieswojo. Fabian wręcz ode mnie uciekał. Niewiele myśląc …. sięgnęłam po spray odor solution. No bo skoro ma neutralizować zapachy… to niech działa… Spryskałam ręce, ubranie. I co ja mogę powiedzieć… to zadziałało!

Sam preparat pachnie dość delikatnie – jak to stwierdził Koci Ojciec – jak mydełko. Ale chłopaki nie czuły dyskomfortu. A mam w domu osobnika wrażliwego na zapachy 😉

Odor Solution używałam również do odświeżenia kocich legowisk czy też miejsc gdzie chłopaki lubią przebywać, gdzie najczęściej odpoczywają – legowiska, półki, hamaczek na drapaku czy półki na ścianie.

Nie zaobserwowałam najmniejszych problemów z ponownym korzystaniem z ulubionych miejsc.

Od dawna też szukałam specyfiku który byłby bezpieczny dla kotów a który mogłabym stosować w ich jadalni – to znaczy – koty jedzą mięcho… czy to karmę gotową czy własnej produkcji mieszanki… i jedzą nie raz jak prosiaki. Tak, że cała podłoga wygląda jak po konkretnym morderstwie z premedytacją. Szukałam preparatu który mogłabym stosować skutecznie a przede wszystkim bezpiecznie do usuwania śladów zbrodni.

Po raz kolejny krótki komentarz – to działa. Na podłodze nie mam żadnych plam związanych z krwawym procederem ani plam związanych z punktowym stosowaniem preparatu.

Ale żeby nie było, że tylko eksperymentowałam… Odor Solution był również stosowany tak jak Vet Expert przykazało.

Do czyszczenia kuwety… podczas wymiany całkowitej żwirków.

Wielu właścicieli kotów o tym zapomina uzupełniając tylko braki podłoża w kuwecie. Tymczasem mimo częściowego zmarnowania materiału trzeba pamiętać o higienie kociej toalety. Tutaj warto wspomóc się wspomnianym preparatem. Pomimo stosowania najlepszych kuwet i najdelikatniejszych żwirków w spodzie kuwety czy na ścinkach pojawiają się ryski, mikrouszkodzenia spowodowane kocim zakopywaniem czy właśnie ostrzejszymi drobinkami żwirku. W takich zagłębieniach mogą gromadzić się bakterie czy zarazki które nie zawsze jesteśmy w stanie dokładnie wyczyścić. A to również może prowadzić do rozwoju nieprzyjemnych zapachów. My jako koci słudzy pewnie z czasem się na to uodparniamy… co nie znaczy, że ich nie ma.

Dla komfortu naszego oraz zwierzaka warto korzystać z pomocy takiego specyfiku.

Do paczki z Odor Solution oprócz różnych gadżetów został również dołączony vocher do sklepu producenta który ja postanowiłam wykorzystać dość szybko. Zamówienie zostało zrealizowane błyskawicznie pomimo złożenia go… w Wigilię 😉

Do kompletu zamówiłam Odor Solution Concentrate czyli koncentrat do rozpuszczania w wodzie. Polecany do czyszczenia między innymi podłóg.

I mam duet idealny.

Polecam odwiedzić stronę https://vetexpert.eu/ i zaznajomić się z tym co Vet Exept oferuje.

Po mojej styczności z Cat Odor Solution mogę powiedzieć tylko jedno – to działa!

Dodaj komentarz