Koci Koci Drapki

… coś więcej niż zwykły karton

Na rynku kocich akcesoriów od jakiegoś czasu powstają firmy zajmujące się robieniem kartonów dla kotów… i niby ciężko w tej materii wpaść na pomysł innowacyjny, inny.

Właściciel kota nie zorientowany dobrze we wszelakich nowościach, nie śledzący instagramu czy „internetów” może pomyśleć… karton jak karton… wystarczy obojętnie jaka przesyłka z dowolnego sklepu…

Ja też lubię meble dla kotów które są z kartonu, ale nie są zwykłym kartonem 😉 Czyli takie, które dają coś więcej niż tylko możliwość obgryzania.

Zestaw VIIa jaki otrzymaliśmy to testów to prawdziwe kocie królestwo!

Zawiera on:

2 szt. Domek – kostkę 390 x 390 x 390mm

1 szt. Drapak ręcznie klejony z tektury falistej 360 x 360 x 30mm

1 szt. Tunel kartonowy z dziurkami – moduł dodatkowy do zamontowania dł. 600 mm

Co wyróżnia Koci Koci Drapki?

Wyprodukowany w POLSCE.

Lekki, ale stabilny i solidny.

Wykonany z ekologicznej, bezpiecznej tektury, uwielbianej przez Koty.

Solidne, duże i ręcznie klejone (przy użyciu kleju z atestem do kontaktu z żywnością) drapki, które można swobodnie wymieniać.

Rozmiar modułów doskonale dopasowany również dla dużych Kotów.

Bezpieczne elementy i otwory, które uniemożliwiają kotu zaklinowanie łapki lub głowy, a jednocześnie zapewniają cyrkulację powietrza.

Możliwość dopasowania wielkości zestawu do ilości miejsca, jakim

dysponujemy.

Możliwość dokupienia zużytych elementów, bez konieczności kupowania całego zestawu.

Składany bez użycia kleju, taśm, rzepów, itp.

Wzór zarejestrowany i objęty ochroną Urzędu Patentowego RP”

W opisie producenta nie ma ani jednego zdania z którym bym się nie zgadzała!

Cały zestaw zajmuje sporo miejsca, ale jest naprawdę lekki, stabilny i solidny. Przestawiany był u nas nie raz- na początku aby znaleźć właściwie miejsce, a potem podczas porządków. Nic się nie rozpadło, przenoszony był zawsze w jednym kawałku.

Wszystko łączy się ze sobą za pomocą wewnętrznych kartonowych zaczepów, bez użycia kleju czy rzepów. Z jednym takim zaczepem łączącym kostkę z tunelem miałam problem – odginał się podczas dzikich biegów Rudego przez tunel. Ale Pazdan to kot który nie patrzy na przeszkody 🙂 Poradziłam sobie taśmą dwustronną.

Na wielki plus i szczególną uwagę zasługują zaokrąglone rogi kartonów -są bezpieczne dla kota a jednocześnie nie kuszą, nie zachęcają żeby je obgryzać. Tak samo otwory w kostkach.

Dodatkowo cała konstrukcja wydaje mi się również odpowiednia dla kotów dużych ras- zarówno wielkość samych kostek, wejść do nich oraz tunelu – tutaj wszystko jest odpowiednie.

W tunelu który łączy dwa domki/ dwie kostki znajdują się mniejsze otworzy, z których kot może z ukrycia obserwować otoczenia.

W jednej kostce na podłodze znajduje się drapka czyli ręcznie klejony z tektury drapak.

Ogromnym plusem jest możliwość rozbudowy takiego zestawu w górę lub wzdłuż, ale również możliwość dokupowania każdego pojedynczego zużytego elementu. Na przykład uszkodzi się/ zużyje dach – kupujemy sam dach bez konieczności zakupu całego modułu.

Jak cała konstrukcja sprawdzała się w praktyce?

Można by napisać krótko i na temat – bardzo dobrze 🙂

Najczęściej chłopakom służyła jako miejsce drzemki – na jednym końcu spał jeden kot, na drugim drugi…

Uwielbiam też takie rzeczy jako urozmaicenie podczas zabaw wędką – tutaj kot ma ogrom możliwości obserwacji poruszającej się zabawki, a dodatkowo przez małe otwory w tunelu może je „pacać” łapką

Z kolei dach tunelu to wspaniałe miejsce obserwacyjne pomieszczenia.

Za pomysł, za całokształt – wielki plus!

Recenzja powstała na potrzeby testowania kocich produktów w ramach Plebiscytu Sfinksy

Dodaj komentarz